Kultura

DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ POPULARYZACJI KULTURY REPUBLIKI CZESKIEJ W POLSCE

Od chwili przystąpienia Polski do Unii Europejskiej współpraca z Republiką Czeską powoli się zacieśniała. Nadal jednak znajomość kultury czeskiej nie jest w Polsce rozpowszechniona. Firma Czechcontract tak jak wprowadza na obcy rynek polskich przedsiębiorców tak również wprowadza czeskie zespoły muzyczne do Polski, oferując w ten sposób unikatową możliwość przybliżenia bogactwa kultury czeskiej polskim odbiorcom, zbliżenia obu narodów i przełamania barier kulturowych. Wiele polskich firm, urzędów i instytucji organizuje liczne imprezy okolicznościowe, których program wzbogacany jest występami zespołów muzycznych. Firma Czechcontract pomaga w realizacji takich przedsięwzięć organizując koncerty czeskich zespołów muzycznych takich jak:
CIMBALLICA

„Cimballica” to zespół muzyczny znany w Republice Czeskiej z programu „TV Prima” pt.: „Czechosłowacja ma talent 2012”. Zespół składa się z sześciu muzyków – absolwentów szkół muzycznych, zamieszkujących okolice Brna. Zespół wykonuje muzykę mieszczącą się w szerokim spektrum folkloru, ale również wykonuje interpretacje melodii znanych na całym świecie, od klasyki poprzez jazz, musicale, muzykę filmową, aż po covery piosenek znanych legend rockowych.
ACADEMIC JAZZ BAND

Istniejąca już od ponad 50 lat orkiestra jazzowa o nazwie „Academic Jazz Band”, to zespół wykonujący muzykę jazzową z przełomowego dla jazzu i swingu okresu lat 20-stych i 30-stych XX w. W tym okresie w wielkich miastach powstawały znakomite orkiestry grające wczesny swing. Repertuar orkiestry potrafi zachwycić odbiorców preferujących nie tylko powolny blues i poruszający do tańca swing, ale także muzykę typu „jungle style” Duke’a Ellingtona.MORAVSKA VESELKA


Orkiestra dęta o nazwie „Moravska Veselka” to zespół grający klasyczną muzykę czeską, którego specjalnością jest odtwarzanie znanych i lubianych  melodii z czeskich filmów. Repertuar orkiestry jest na tyle elastyczny, że potrafi zachwycić odbiorców preferujących nie tylko muzykę łagodną, łatwo wpadającą w ucho, ale także muzykę biesiadną i porywającą do tańca. W skład zespołu wchodzi 13 muzyków i 6 wokalistów.


KANTORI

Zespół muzyczny „Kantori” to zespół muzyczny grający muzykę Folk dla słuchaczy w każdym wieku. Zespół wykonuje piosenki ludowe różnych narodów z wykorzystaniem historycznych i obecnie używanych instrumentów. Zespół powstał w 1970 roku i może się pochwalić bogatą dyskografią. Jak dotąd zespół wydał już około 15 płyt, w tym płyty DVD, nie tylko z zapisami koncertów, ale także wydania zawierające np. utwory świąteczne.
DUO METROPOL

Duet muzyczny „Duo METROPOL”, to zespół muzyczny z Brna, grający piosenki z czeskiego oraz międzynarodowego repertuaru (począwszy od rock´n´rolla, poprzez hity z gatunku disco, aż po czeską muzykę biesiadną) dla słuchaczy w każdym zakątku świata. Zespół odróżnia się od innych dwuosobowych zespołów tym, że gra nie tylko na instrumentach klawiszowych, ale także na instrumentach dętych, na harmonijce i na gitarze.
DUO GALAXIE

Duet muzyczny „Duo GALAXIE”, to zespół muzyczny grający piosenki z czeskiego oraz międzynarodowego repertuaru (disco, czeska muzyka biesiadna). Zespół porywa do tańca muzyką z instrumentów klawiszowych, a za serce chwyta grą na saksofonie. Zespół ma duże doświadczenia w graniu na terenie Polski, gdzie wyrobił już sobie swoją markę. Gra nie tylko na zlecenie klientów z Polski, ale także na zlecenie organizatorów pobytów polskich gości na terenie Republiki Czeskiej.
Planujesz imprezę?

ZAMÓW CZESKI ZESPÓŁ