Dwujęzyczne pilotowanie wycieczek


Dwujęzyczne pilotowanie wycieczek to usługa profesjonalnego pilotowania wyjazdów rekreacyjnych grup międzynarodowych złożonych z osób posługującymi się językiem polskim lub czeskim.

Pilotowanie dwujęzyczne znajduje zastosowanie podczas międzynarodowej wymiany dzieci i młodzieży, wizyt przedstawicieli organizacji zagranicznych oraz wszelkich wyjazdów integracyjnych i wypoczynkowych.


Jako usługa oferowana przez firmę Czechcontract pilotowanie dwujęzyczne zamawiane jest do celów:


 1. turystyki wypoczynkowej
  • odwiedziny w zaprzyjaźnionych instytucjach, wizyty zagranicznych delegacji
 2. turystyki biznesowej
  • wizyty na targach, objazdy po firmach
 3. turystyki kwalifikowanej
  • wycieczki szlakami turystycznymi w ramach współpracy partnerów zagranicznych
 4. turystyki poznawczej
  • wyjazdy krajoznawczeDwujęzyczne pilotowanie wycieczek to wymagające najwięcej kreatywności językowej zadanie. Dwie lub trzy grupy z różnych krajów posługujące się różnymi językami pragną usłyszeć równie ciekawe treści zawierające tyle samo informacji, a przy tym dostosowanych do różnic kulturowych i historycznych.

Dlatego pilot dopasowuje zakres informacji do potrzeb przedstawicieli różnych narodowości dzięki czemu zapewnia zainteresowanie historią zwiedzanego miejsca u każdego zwiedzającego. Pomimo konieczności przekazania informacji w kilku językach należy w tym samym czasie angażować uwagę grupy odpoczywającej, aby nie miała poczucia wydłużania się czasu oczekiwania na informację w jej języku.

Jednym z najistotniejszych zadań pilota dwujęzycznego jest świadomość różnic kulturowych i różnego odbioru niektórych wydarzeń.

Zachowanie powagi w trakcie wypowiedzi w jednym języku nie może być zmienione na pogardę przy wypowiadaniu tej samej informacji w innym języku.

Pomimo, iż pilot firmy Czechcontract Sebastian Faron może pilotować grupę w 4 językach to jednak dodawanie kolejnych języków powoduje zbyteczne wydłużanie wypowiedzi i w konsekwencji konieczność skracania ilości przekazywanych informacji.

Istotna kwestia, której nie należy pomijać, to określanie kierunku marszu zawsze w obu językach ponieważ można w ten sposób dopuścić do dezorientacji jednej połowy uczestników i poczucia dyskryminacji.
Pilot dwujęzyczny, musi być wyjątkowo kreatywny.

Dwujęzyczne pilotowanie wycieczek wymaga od pilota wyjątkowej kreatywności językowej i posiadania kilku przynależności emocjonalnych.

Sebastian Faron – właścicielW ramach dwujęzycznego pilotowania wycieczek obsługujemy następujące wycieczki i grupy,
podczas których posiadający umiejętność pilotowania w kilku językach pilot chętnie dzieli się pasją patrzenia na świat innym językiem.

Niektóre z realizowanych kierunków i tematów:

Opole

Temat wiodący: 
Miasto na pograniczu kultur
Miejsce:
Opole, województwo opolskie
Zalecany termin:
Od kwietnia do października


Międzygórze

Temat wiodący: 
Piękno przyrody Dolnego Śląska
Miejsce:
Międzygórze, Kletno
Zalecany termin:
Od kwietnia do września
Realizacja zamówień

Podczas pilotowania dwujęzycznego obowiązują te same ogólne zasady organizacji grupy jak podczas organizacji grupy posługującej się jednym językiem.

Kiedy i dla kogo?Co i jak?W jaki sposób?
Najczęściej występująca kombinacja językowa to kombinacja, w której na wyjeździe obecne są osoby posługujące się językami: polskim lub czeskim, dlatego też usługa Dwujęzycznego pilotowania przeznaczona jest dla grup zorganizowanych, złożonych z osób posługujących się językami: czeskim lub polskim. Terminy uzgadniane są w zależności od potrzeb zamawiającego.Po umówionym terminie na wskazane miejsce przyjeżdża licencjonowany pilot wycieczek z firmy Czechcontract i wykonuje usługę w oparciu o własne materiały. Pilotowanie dwujęzyczne może być wykonywane praktycznie w każdym zakątku Republiki Czeskiej i Polski z wyłączeniem miejsc i zadań wymagających dodatkowych uprawnień (w tym przewodnika miejskiego i wysokogórskiego).Firma doradza jak opracować program wycieczki, zarezerwować miejsca noclegowe i bilety wstępu. Po stronie zamawiającego pozostaje jedynie zaproszenie uczestników, organizacja zakwaterowania i transportu.Oferta dwujęzycznego pilotowania wycieczek firmy Czechcontract Pilotowanie może stanowić znakomite uzupełnienie usługi tłumaczenia ustnego lub animacji językowej. Może być też stosowane jako wzbogacenie programu wszelkich spotkań międzynarodowych.Zobacz również:

 1. Zakwaterowanie
  • Hotele, które znamy i polecamy
 2. Lokalizacje
  • Miejsca mało znane, które polecamy, nie koniecznie na głównych trasach
 3. Przyjazne miasta
  • Miasta, które najłatwiej się zwiedza dzięki ich infrastrukturze
 4. Gdzie najlepiej na zakupy
  • Porównanie cen w różnych krajach, lokalne towary i okazje
 5. Informacje praktyczne
  • Waluty, wizy, bankomaty, apteki itp., czyli jak poradzić sobie za granicą
 6. Jedzenie w podróży
  • Polecane restauracje i potrawy