Republika Czeska,  Turystyka

Ograniczenia wjazdu na teren Republiki Czeskiej z powodu pandemii COVID19
W odpowiedzi na liczne telefony i pytania naszych Klientów, dotyczące ograniczeń wjazdu na teren Republiki Czeskiej informujemy, że najbardziej aktualne informacje w wersji czeskiej i angielskiej publikuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Czeskiej.

W październiku 2021 r. wprowadzono ułatwienia dla osób posiadających certyfikat szczepienia, np. kontrole przy wejściu do restauracji, dlatego przed wyjazdem należy pamiętać o zabraniu ze sobą certyfikatu szczepienia w komórce lub w wersji papierowej.

Od kwietnia 2022 r. na stronie MSW CZ widnieje informacja, że wszystkie obostrzenia zostały zniesione.


Formularz wjazdu

Osoby wjeżdżające na teren Republiki Czeskiej mają obowiązek wypełnienia formularza wjazdu (Příjezdový formulář). Nie wymagający zbyt wiele wysiłku formularz można wypełnić w dniu wyjazdu. Przed wypełnieniem należy jednak przygotować dokładny adres celu wyjazdu.
Zasady stale się zmieniają, zmienia się również klasyfikacja Polski pod względem poziomu ryzyka zakażenia, dlatego przed wyjazdem należy zawsze kontrolować najnowsze obostrzenia na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Czeskiej.


Czy mogę wjechać do Czech zawieść żonę na lotnisko?

Czy mogę skoczyć do sklepu w Czechach?

Jakie są aktualne zakazy wjazdu do Czech?

Odpowiedzi na powyższe pytania znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Czeskiej
Potrzebujesz tłumaczenia, skontaktuj się z Czechcontract